Škola dětem - vracíme se domů, vracíme se ke kořenům  -  přeskočit na navigaci

Aktuality

TECHNOHRÁTKY

Adála Gunárová, 7. ročník ZŠ a MŠ Teleci

 

Dne 28. 1. 2015  se žáci 7. - 9. ročníku zúčastnili ve Vysokém Mýtě na ISŠT v rámci projektu TECHNOHRÁTKY. Ráno v 7:10 hod pro nás přijel moderní autobus k pomníku. Jeli jsme dlouhé dvě hodiny. Když jsme přijeli, čekalo nás představení vedení školy, starosty města a školského odboru Pardubického kraje. Poté se kontrolovalo, jesli tam jsou všechny školy. Bylo tam celkem sedm škol. Jelikož jsme malá škola, museli jsme se dát dohromady se školou Křižovatka Moravská Třebová. Také na nás čekaly různé disciplíny z každého oboru. Byly to obory počítačové grafiky ve strojírenství, mechanik strojů a zařízení, karosář, automechanik, čalouník a autolakýrník. V každé disciplíně byla nějaká ta legrace. Nakonec jsme měli vědomostní soutěž, ve které jsme skončili na druhém místě a celkově jako škola jsme skončili na krásném čtvrtém místě. Po vyhlášení jsme jeli autobusem domů. Jediné co mi vadilo, že žáci, kteří dojíždí, nestihli autobus, protože jsme museli odvést ZŠ Libchavy. 

13.04.

Exkurze

01.04.2015

Technohrátky ISŠT Vysoké Mýto

01.04.

Volba povolání

17.10.2014

Žáci základní školy Telecí se zúčastnili dvou programů podporujících zaměstnanost v našem regionu.

17.10.

Exkurze na Veselý Kopec a do Betlému Hlinsko

21.09.2011

Školy spolupracující na projektu Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům vydaly ke skutečným kořenům naší přítomnosti.

21.09.

Společný pracovní den v Korouhvi

26.05.2011

25. 5. 2011 proběhl druhý společný pracovní den, v prostorách základní školy Korouhev.

26.05.

Náš domov

10.05.2011

V prvních částech našich setkání si žáci uvědomují význam a zvláštnosti našeho domova, jaké možnosti jim přináší, ale i jaké jsou nevýhody života na venkově.

10.05.

Konec první fáze projektu

17.02.2011

První fáze projektu skončila. Tým byl proškolen a školy vybaveny potřebnou technikou a materiálem.

17.02.

Setkání tří škol

17.11.2009

Obec Telecí se stala na úterní dopoledne cílem cesty za novými kamarády pro žáky škol v Korouhvi a Oldříši. Spolu se svými učiteli a žáky telecké školy zahájili více než dva roky trvající projekt financovaný z prostředků EU - ESF a státního rozpočtu.

17.11.

Jak děti pracovaly na projektu Vynálezy, které změnily svět

12.11.2009

Dne 3. 11. 2009 se ZŠ a MŠ Telecí, ZŠ Oldřiš a ZŠ a MŠ Korouhev zúčastnily školního projektu ve škole v Telecím. Žáci byli rozděleni do několika různých skupin, ve kterých si měli uvědomit význam vynálezů.

12.11.

Projekt Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům.

03.11.2009

3. listopadu zahájila Základní škola a mateřská škola Telecí spolu se Základní školou a mateřskou školou Korouhev a Základní školou Oldříš projekt Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům.

03.11.


"Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům" 

Navigace 

"Spolu jsme začali, spolu pokračujeme"

Škola Oldříš

Škola Oldříš

Škola jako celek i aktivity jednotlivých tříd se ve své práci zaměřují na výchovu k ochraně životního prostředí, na poznávání vzájemných...

Základní škola v Korouhvi

Základní škola v Korouhvi

Základní škola v Korouhvi je malotřídní školou s cca 25 žáky. Ve škole vládne "rodinné prostředí", neboť učitelé dobře znají všechny své žáky...

Škola Teleci

Škola Telecí

Využíváme zajímavých metod práce – projekty, individuální přístup. Klademe důraz na účelnost, porozumění, logické myšlení a pochopení...

 

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Vyrobeno v Soft Evolution s.r.o.