Škola dětem - vracíme se domů, vracíme se ke kořenům  -  přeskočit na navigaci

Exkurze


01.04.2015


SPŠS Rybitví

A. Gunárová

Naši první školní exkurzi jsme podnikli 16. 9. 2015 s osmou a devátou třídou. Vypravili jsme se do Pardubic na SPŠS Technohrátky v Rybitví. Cestou autobusem jsme se stavili pro školu do Hlinska a Chrudimi. Bylo to s nimi strašné, dělali hluk a smáli se stále nahlas. Nám to samozřejmě vadilo. Když jsme zastavili u školy, čekalo nás uvedení do celého dne. Poté nás přidělili k dobrovolníkům. S dobrovolnicí Anetou byla strašná sranda. Prováděla nás po škole, k různým soutěžím s různými učebními obory. Navštívili jsme jich celkem šest: malíř, zedník, truhlář, tesař, architekt a kovář. Každý z nás si něco vyzkoušel. Já osobně jsem byla u kováře a měla jsem za úkol vykovat špičku a nakonec ji zase odseknout. Byla u toho legrace, ale bolely po tom strašně ruce. Když jsem skončila, přišel ke mně novinář a chtěl se mnou udělat rozhovor a já si myslela, že od té doby budu slavná J. V SPŠS  jsme skončili vědomostní soutěží a celkovým vyhlášením. Domů jsme dojeli kolem třetí hodiny.  A dokonce jsme byli v televizi, tedy jenom někdo z naší školy. V SPŠS se mi líbilo, ale studovat bych tam nechtěla.

TECHNOHRÁTKY

Adéla Gunárová, 7. ročník ZŠ  a MŠ Telecí

 

Dne 28. 1. 2015  se žáci 7. - 9. ročníku zúčastnili ve Vysokém Mýtě na ISŠT v rámci projektu TECHNOHRÁTKY. Ráno v 7:10 hod pro nás přijel moderní autobus k pomníku. Jeli jsme dlouhé dvě hodiny. Když jsme přijeli, čekalo nás představení vedení školy, starosty města a školského odboru Pardubického kraje. Poté se kontrolovalo, jesli tam jsou všechny školy. Bylo tam celkem sedm škol. Jelikož jsme malá škola, museli jsme se dát dohromady se školou Křižovatka Moravská Třebová. Také na nás čekaly různé disciplíny z každého oboru. Byly to obory počítačové grafiky ve strojírenství, mechanik strojů a zařízení, karosář, automechanik, čalouník a autolakýrník. V každé disciplíně byla nějaká ta legrace. Nakonec jsme měli vědomostní soutěž, ve které jsme skončili na druhém místě a celkově jako škola jsme skončili na krásném čtvrtém místě. Po vyhlášení jsme jeli autobusem domů. Jediné co mi vadilo, že žáci, kteří dojíždí, nestihli autobus, protože jsme museli odvést ZŠ Libchavy. 

 

"Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům" 

Navigace 

"Spolu jsme začali, spolu pokračujeme"

Škola Oldříš

Škola Oldříš

Škola jako celek i aktivity jednotlivých tříd se ve své práci zaměřují na výchovu k ochraně životního prostředí, na poznávání vzájemných...

Základní škola v Korouhvi

Základní škola v Korouhvi

Základní škola v Korouhvi je malotřídní školou s cca 25 žáky. Ve škole vládne "rodinné prostředí", neboť učitelé dobře znají všechny své žáky...

Škola Teleci

Škola Telecí

Využíváme zajímavých metod práce – projekty, individuální přístup. Klademe důraz na účelnost, porozumění, logické myšlení a pochopení...

 

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Vyrobeno v Soft Evolution s.r.o.