Škola dětem - vracíme se domů, vracíme se ke kořenům  -  přeskočit na navigaci

Setkání tří škol


17.11.2009


Obec Telecí se stala na úterní dopoledne cílem cesty za novými kamarády pro žáky škol v Korouhvi a Oldříši. Spolu se svými učiteli a žáky telecké školy zahájili více než dva roky trvající projekt financovaný z prostředků EU - ESF a státního rozpočtu. Společnou spolupráci zahájili, jak je tady už zvykem, společnou prací. A tak se hosté z krajského úřadu, vedeni radní pro školství Ing. Janou Pernicovou, poslankyně Parlamentu ČR Mgr. L.Zelenková a L.Navrátilová, starostové okolních obcí, ředitelé spřátelených škol a další milí hosté mohli seznámit a vyzkoušet si cestu, kterou ušlo lidstvo od některých důležitých objevů.

 

Výroba papíru, knihtisk, braillovo písmo, pračka, hodiny, pero a další odkrytá tajemství zaměstnávala děti všech tří škol celé dopoledne. Ještě že jim skupiny zabývající se zpracováním mléka a obilí donesly občerstvení v podobě křupavých housek s pravým domácím máslem.

 

Projekt nazvaný Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům odstartoval. Odstartovala i nová přátelství dětí a spolupráce učitelů, hosté odjeli čerstvým sněhem, čistý sníh připomíná nový list bílého papíru nové knihy. Knihy poznání a nových zkušenosti.

 

 

 

 

 

 

"Vracíme se domů, vracíme se ke kořenům" 

Navigace 

"Spolu jsme začali, spolu pokračujeme"

Škola Oldříš

Škola Oldříš

Škola jako celek i aktivity jednotlivých tříd se ve své práci zaměřují na výchovu k ochraně životního prostředí, na poznávání vzájemných...

Základní škola v Korouhvi

Základní škola v Korouhvi

Základní škola v Korouhvi je malotřídní školou s cca 25 žáky. Ve škole vládne "rodinné prostředí", neboť učitelé dobře znají všechny své žáky...

Škola Teleci

Škola Telecí

Využíváme zajímavých metod práce – projekty, individuální přístup. Klademe důraz na účelnost, porozumění, logické myšlení a pochopení...

 

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Vyrobeno v Soft Evolution s.r.o.